top of page
Hammer aukcja

Licytacje na portalu Allegro

Zapraszamy wszystkich do licytacji unikatowych przedmiotów na portalu Allegro - cały dochód z licytacji zostanie przekazany na leczenie Helenki!

Nie raz już w postach wspominaliśmy o Helence, a dziś chcemy Wam przybliżyć jej historie.

Najlepiej słowami jej rodziców:

„Helenka urodziła się z bardzo rzadką chorobą skóry: pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB).

Jest to bardzo ciężka choroba genetyczna. Nieuleczalna... Następne 3 tygodnie spędziliśmy w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Zamiast wrócić z naszym Maleństwem do domu, by uczyć się nowego rytmu dnia i nocy - musieliśmy opanować sztukę zmiany opatrunków. Teraz mamy już w tym wprawę, ponieważ robimy je samodzielnie w domu co dwa dni. Nadal jednak jest to dla nas ogromnie trudne, gdy patrzymy na cierpienie naszej Kruszynki…

Musimy cały czas wyjątkowo troskliwie się z nią obchodzić. Pęcherze pojawiają się bowiem na całym ciele pod wpływem delikatnych otarć lub nawet samoistnie. Zdarzają się również w buzi i przełyku, co utrudnia Helence jedzenie i sprawia ogromny ból! Jednak w najgorszym stanie są jej nóżki. Istniejące tam rany ma od urodzenia, a gdy tylko następuje poprawa, to pojawiają się nowe pęcherze…

To takie demotywujące, gdy tak bardzo się starasz pomóc własnemu dziecku, a rezultatów właściwie nie widać... Jesteśmy tym zdruzgotani… Zwłaszcza że dziś już wiemy, że nie ma terapii dla tak małych dzieci!

Helenka musi być pod opieką wielu specjalistów: dermatologa, chirurga, fizjoterapeuty, dietetyka, okulisty itd. Oprócz tego musi mieć specjalistyczne opatrunki i środki do pielęgnacji, co wiąże się z dużymi kosztami. Skoro na ten moment nie osiągniemy trwałej poprawy jej zdrowia, jesteśmy zdani na pomoc innych, aby zapewnić jej jak najlepsze życie. Helenka wymaga bardzo drogich opatrunków, maści, leków.

Będzie ich potrzebowała właściwie do końca życia... Każda pomoc jest dla nas bardzo ważna! Z góry dziękujemy, jeśli zdecydujesz się pomóc właśnie naszej Helence. Rodzice”


Połowa środków z wpisowego na turniej Fonte Cup oraz całość sumy wylicytowanej na aukcjach, odbywającej się na turnieju oraz odbywającej się w internecie, zostaną przekazane na rzecz Helenki!

Liczymy na Wasze otwarte serducha!

1. Czapka z meczu Polska-Belgia Fed Cup 2010 na której widnieją podpisy Agnieszki Radwańskiej, Marty Domachowskiej i Klaudii Jans-Ignacik! (sprzedana)

Trzy wielkie nazwiska na oryginalnej czapce z 2010 roku. Czy można wymarzyć sobie lepszy "artefakt"?

Gratka dla kolekcjonerów - ponad to - całość kwoty z licytacji zostanie przekazana na leczenie Helenki!

Agnieszka Roma Radwańska – polska tenisistka, finalistka Wimbledonu 2012, wiceliderka rankingu WTA, zwyciężczyni kończącego sezon turnieju WTA Finals w 2015 roku, ambasador dobrej woli UNICEF.

Marta Domachowska – polska tenisistka, zwyciężczyni turnieju WTA w grze podwójnej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji, półfinalistka juniorskich imprez wielkoszlemowych (French Open 2002 i Australian Open 2003); była „pierwszą rakietą” Polski.

Klaudia Jans-Ignacik z domu Jans  – polska tenisistka, specjalizująca się w rozgrywkach deblowych; finalistka French Open 2012 w grze mieszanej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

2. Piłka z podpisem Kamila Majchrzaka. (sprzedana)

 Kolejny rarytas, z którym sami jesteśmy związani, ponieważ wylicytowaliśmy go na turnieju dla Helenki organizowany w zeszłym roku!

W trakcie tegorocznej edycji naszego turnieju piłka to została wylicytowana i oddana aby ją  dalej licytować - to był jeden z najpiękniejszych momentów w trakcie naszego turnieju, a kwota 1500 zł za tą piłkę przekroczył wszelkie nasze oczekiwania.

 

Dziękujemy!

 

Nie kończymy na tym…ludzie sportu mają wielkie serca i już wiemy, że szykują się kolejne diamenciki!

Kamil Majchrzak – polski tenisista, złoty medalista Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014, zwycięzca wielkoszlemowego US Open w grze podwójnej chłopców w 2013 roku. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Europy juniorów z 2013 roku. W 2011 w parze z Phillipem Greskiem zdobyli złoty medal na olimpijskim festiwalu młodzieży Europy.

3. Piłka z podpisem Huberta Hurkacza. (sprzedana)

Nawet jeśli nie wiesz co to tenis, a ostatnie lata spędziłeś "pod kamieniem" napewno słyszałeś o Hubercie Hurkaczu!

Wraz z Igą Świątek stanowią topowe nazwiska w polskim i światowym tenisie. 

Dziś piłka z jego podpisem jest na wyciągnięcie ręki!

 

 

 

 

 

 

 

 

Hubert Hurkacz – polski tenisista, reprezentant kraju w Pucharze Davisa, triumfator profesjonalnych turniejów rangi ATP Tour, ATP Challenger Tour i ITF Men’s Circuit, finalista Australian Open 2015 w grze podwójnej chłopców, medalista mistrzostw Polski i halowych mistrzostw Polski juniorów.

Pierwszy polski triumfator turnieju ATP Tour Masters 1000 – w Miami w 2021 roku; drugi polski półfinalista Wimbledonu w grze pojedynczej mężczyzn.

4. Piłka meczowa z autografem Marcina Gortata. (sprzedana)

Nawet jeśli nie interesujesz się koszykówką to z pewnością nazwisko Gortat obiło Ci się o uszy. Jeden z najwybitniejszych polskich przedstawicieli tej dyscypliny podarował nam piłkę meczową w barwach reprezentacji Polski z własnym autografem!

Marcin Gortat - były zawodnik reprezentacji Polski i NBA ( w latach 2008-2019 )

Grał w klubach NBA : Orlando Magic , Phoenix Suns , Washington Wizards oraz Los Angeles Clippers . Jedyny Polak w historii NBA ,który awansował do jej finału w roku 2009 z zespołem Orlando Magic . Rekord w zdobyciu punktów 31 przeciwko Toronto Raptors - 27 luty 2014!

5. Piłka z autografem Caroline Woźniacki. 

(sprzedana)

Na licytację trafia również piłka tenisowa z autografem Karoliny Woźniacki!
Piłkę otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Caroline Wozniacki – duńska tenisistka pochodzenia polskiego. Zwyciężyła w 30 turniejach WTA w grze pojedynczej, w tym sześciu rangi WTA Premier Mandatory i WTA Premier 5. W Wielkim Szlemie osiągnęła finał US Open 2009 i 2014. Swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł zdobyła podczas Australian Open 2018

6. Voucher na weekendowy pobyt w ciechocińskim Domu Zdrojowym. (sprzedany)

Nasz partner Uzdrowisko Ciechocinek przekazał na licytację voucher na weekendowy pobyt w ciechocińskim Domu Zdrojowym! 

Voucher obejmuje pobyt dla dwóch osób w Ciechocinku - Dom Zdrojowy, ul. Leśna 3. 

 

Pobyt obejmuje 2 noclegi w pokoju 2-osobowym, całodzienne wyżywienie (3 posiłki).

 

Voucher do wykorzystania do końca roku. 

 

bottom of page